יום חמישי, 28 באפריל 2011

לייפציג- פסטיבל הגל הגותי


פסטיבל המתקיים מדי שנה בלייפציג של המוסיקה השחורה והאמנויות , גותים מכל העולם מתאספים בלייפציג . הזרם הגותי היא תנועה חברתית ותרבותית של אנשים צעירים בעיקר שנמשכים לתרבות הגותית הרומנטית. תרבות זאת התפתחה באנגליה במאה ה-19. זרם הגותים המודרניים נולד בשנות ה-70 של מאה ה-20. מאפיין נוסף של גותים היא אהבתם לגל מוזיקת הרוק הגותי ולמראה חיצוני מוזר ואפילו מפחיד מנקודת מבטם של אנשים רגילים.תאריך הפסטיבל נקבע בסוף השבוע של חג הפנטקוסט או פינגסטן בגרמנית.


פנטקוסט הוא חג בדת הנוצרית המציין ירידת רוח הקודש על שליחיו של ישו חמישים ימים לאחר חג הפסחא, ומתקשר לחג השבועות ביהדות. הפנטקוסט מסיים את עונת הפסחא.
מקורותיו של חג הפנטקוסט טמונים בחג השבועות היהודי, שחל בו' בסיון. החג היהודי מציין את סיום ספירת העומר שבעה שבועות לאחר חג הפסח, ואת יום מתן התורה בהר סיני. שבועות נחשב גם לחג הקציר, בו היו היהודים מביאים את ביכוריהם לבית המקדש בירושלים. בנצרות הוענקה לחג משמעות חדשה, והוא נותק מההקשר החקלאי שלו. מעמד כריתת הברית שבאירוע מתן תורה הוחלף בברית חדשה בדמות רוח הקודש שנחה על השליחים, ומסיבה זו נחשב פנטקוסט ליום ייסודה של הכנסייה העולמית .
שם החג, "פנטוקוסט" בא מהמילה היוונית "פנטקוסטה", שפירושה הוא "החמישים במספר", והוא חל ביום ראשון, שבעה שבועות לאחר יום ראשון של פסחא (או חמישים ימים בסך הכל כולל יום ראשון של פסחא עצמו). בגרמנית הוא מכונה "Pfingsten" ("חמישים"), ובאנגלית "Whitsunday" או "Whitsun" ("יום ראשון הלבן"), על שם הגלימות הלבנות שנהגו ללבוש המוטבלים בערב החג .
בדומה לכל חגי עונת הפסחא, גם פנטקוסט הוא חג נע, ומועדו נקבע בכל שנה בהתאם למועדו של הפסחא. השנה מתקיים הפסטיבל בתאריכים 6-9 ליוני , לטייל במרכזה של העיר היפה והמשופץ ולהנות ממשתתפי הפסטיבל על תלבושותיהם הנפלאות זו תוספת נפלאה לביקור בעיר.... רוצים להיות שם בואו לטיול בהדרכתי ב-81 ליוני 2014 במסגרת סדרת ber בטיול נתור.תגובה 1: